• Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt Resimleri
Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt Resimleri
Yazar:
Yayınevi:
Çevirmen:
Sayfa Sayısı:
275 sayfa
Kağıt Kalitesi:
Dil:
Cilt Tipi:
Baskı Sayısı:
1

Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt - Kitap Fiyatları

Fiyat bilgisi bulunamadı

Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt Fiyat Geçmişi

6 Ay 3 Ay

Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt - Kitap Detayları

Temel Bilgiler

Basım Bilgileri

Diğer Bilgiler

  • Set Halinde Hayır
  • Liste Fiyatı 18 TL
Tanıtım

Üstad Murteza Turabi

Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim
 
Kur'an-ı Kerim, Resul-i Ekrem'in(s.a.a) karanlık asırlarda parlayan yegane ebedi mucizesidir. Kur'an tabiata benzer; üzerinde ne kadar çalışılırsa çalışılsın, yine de çalışılacak birçok alan vardır. Bunun hikmeti ise, Allah Teala'nın bu kitabı, belli bir zaman ve belli bir grup için göndermemesi aksine, bütün asır ve zamanlar için göndermiş olmasıdır...

Emirül-Müminin Ali (a.s) Nehcü'l-Belağa'da (18. hutbe) şöyle buyurmuştur: "Kur'an'ın zahiri güzel ve süslü, batını derindir. Insanı hayrete düşüren özellikleri bitmez, şaşırtıcı şeyleri son bulmaz."

Kur'an ilimleriyle ilgili yazılmış olan değerli eserlerden biri de saygıdeğer alim Hüccetü'l-İslam Murtaza Turabi tarafından Farsça olarak telif edilmiş olan elinizdeki bu kitaptır. Yazar değerli zamanını harcayarak böyle değerli bir kitabı kaleme almış ve Kur'an ilimlerinde okuyuculara yeni kapılar açmıştır.

Onun güzel bölümlerinden biri de Ehl-i Beyt'in çeşitli meselelerde Kur'an'dan yararlanmalarını açıklayan bölümüdür. Gerçekte yazar eklediği bu bölümle, Ehl-i Beyt'in Kur-an-ı Kerim'i algılama yöntemini söz konusu etmiştir; bu da fakihler için bir örnek teşkil edebilir.

Ehl-i Beyt'in Dilinden Kur'an-ı Kerim 2. Cilt Yorumları (0 yorum)
Yorumları Sırala
  • Yeni
  • Eski
  • Faydalı
  • Olumlu
  • Olumsuz

Copyright © 2014-2020 Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası İletişim Facebook Twitter Epey UK

* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Fiyat listelerinde tüm satıcılar yer almayabilir.
* Epey.com; içeriğinde bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararları ile 3. kişilere ait zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.