Ana SayfaKitap
 • Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye Resimleri
Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye Resimleri
Yazar:
Yayınevi:
Sayfa Sayısı:
305 sayfa
Kağıt Kalitesi:
Cilt Tipi:
Basım Yılı:
2019
Baskı Sayısı:
1
Liste Fiyatı:
45 TL

Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye - Kitap Fiyatları

Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye Fiyat Geçmişi

1 Yıl 6 Ay 3 Ay
Sponsorlu
Ses Çıkışı
Bağlantı Tipi
Var
Mikrofon
Kampanyaya Git

Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye - Kitap Detayları

Temel Bilgiler

Basım Bilgileri

 • Yayınevi Akademisyen Kitabevi
 • Sayfa Sayısı 305 sayfa
 • Kağıt Kalitesi 1. Hamur
 • Baskı Sayısı 1
 • Basım Yılı 2019
 • En 16 cm
 • Boy 24 cm
 • Ağırlık 305 gr
 • ISBN-10 6052587709
 • ISBN-13 9786052587706

Diğer Bilgiler

 • Liste Fiyatı 45 TL
Tanıtım

Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye isimli çalışmanın araştırma alanları içerisinde gerçek hayattaki ekonomik olaylara ve sorunlara yaklaşımlarında anlamlandırma, açıklama ve yorumlama gibi geniş bir bakış açısından hareketle, iktisadi konularda analitik yönden güncel ekonomik sorunların üstesinden gelebilmek maksadıyla tutarlı fikir oluşturma ve bu fikri savunma becerisine sahip olma, sorun kadar sorunu çözmede de büyük önem arz etmektedir.

Türkiye hızla gelişen ve büyüyen, dışa açılmayı 1980 sonrası yararlı hale getirmeye çalışan ama aynı zamanda ekonomik sorunları aşmak için büyük mücadele vererek, içerde ve dışarıda gelişen ekonomik gelişmelere ve dünyaya entegre olmaya çalışan gelişmekte olan bir geçiş ekonomisidir. Türkiye, gelişmiş ekonomiler arasına dahil olma açısından belirgin dinamizmine karşılık, iç ve dış faktörlerin etkisiyle fırsatlarla doğan tehdit ve tehlikeler açısından zayıflıklarının üstesinden gelip ekonomik faaliyetlerin her alanında sürdürülebilir ciddi bir yeniden yapılanma sürecini politik, ekonomik, sosyolojik ve teknolojik olarak tamamlaması gerekmektedir. Bu bağlamda bir yandan yakın zamanda öngörülemeyen,ani ve beklenilmedik gelişmelerin etkisine maruz kalmakta ve temenni niteliğinde olabilen konularda yeniden yapılanarak önemli ekonomik atılımlar gerçekleştirilmekte, diğer yandan da sosyal sorunların en başında yer alan gelir dağılımı ve yoksulluk sorununa çözüm beklenmektedir.

Günlük hayat da Türkiye ve dışarıda karşılaştığımız çözüm bekleyen bu sorunların belli başlıları; kayıt dışı istihdam, sınır ötesi operasyonların Türkiye ekonomisine etkileri, yönetişim, sanayi rekabet gücü elde etmede öncellikler, bloklar ve globalleşme, Avrasya, verimliliği arttırıcı etkiler, jeopolitik, yabancı sermaye, Türkiye sanayisindeki gelişmeler, teşvik belgeli yatırımlar, sınır ticareti, Avrupa Birliği ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendirmektedir. Bu kitaptaki bölümler ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış makale çalışmaları ve bildiri tam metinlerden oluşmaktadır.

Bu çalışma da, ekonomik sorunlar hakkında bilgi sahibi olunması, ekonomi biliminin yöntemleri ile konuları anlamlandırıp açıklayıp, yorum ve analiz yapma, karşılaşılan güncel ekonomik sorunların bazılarına değinme, Türkiye ekonomisinde karşılaşılan bazı güncel ekonomik sorunları ve Türkiye ekonomisini oluşturan yapı taşlarını bilerek makro ekonomi konularda, Türkiye ekonomisinin sorunlarını kısa ve uzun vadeli olmak üzere analiz edip çözümleme, iç ve dış ekonomi gündemini takip ederek güncel ekonomiyi oluşturan konuları inceleme, ekonomi kurumlarının işleyişi hakkında bilgi sahibi olma, yeni dünya düzeni ve iktisat politikaları, uluslararası ekonomik kurumlar ve global ekonomik sorunların çözümündeki rolleri, ekonomik büyüme, sürdürülebilir büyüme ve ekonomik kalkınma, teknolojik ve innovatif yenilikler ve işsizlik, ekonomi biliminin yöntemlerini kullanarak sorunlar hakkında analiz yapmak.

Güncel Ekonomik Sorunlar ve Türkiye Yorumları (0 yorum)
Yorumları Sırala
 • Yeni
 • Eski
 • Faydalı
 • Olumlu
 • Olumsuz

Sitemizi kullanarak, çerez kullanımına izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası.
Copyright © 2014-2020 Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası İletişim Facebook Twitter Epey UK

* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Fiyat listelerinde tüm satıcılar yer almayabilir.
* Epey.com; içeriğinde bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararları ile 3. kişilere ait zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.