• Kamu Maliyesi Resimleri
Kamu Maliyesi Resimleri

Kamu Maliyesi

Yazar:
Yayınevi:
Sayfa Sayısı:
296 sayfa
Kağıt Kalitesi:
Dil:
Cilt Tipi:
Basım Yılı:
2019
Baskı Sayısı:
6

Kamu Maliyesi - Kitap Fiyatları

Kamu Maliyesi Fiyat Geçmişi

1 Yıl 6 Ay 3 Ay

Kamu Maliyesi - Kitap Detayları

Temel Bilgiler

Basım Bilgileri

 • Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
 • Dil Türkçe
 • Sayfa Sayısı 296 sayfa
 • Kağıt Kalitesi 1. Hamur
 • Baskı Sayısı 6
 • Basım Yılı 2019
 • En 16 cm
 • Boy 23.5 cm
 • Ağırlık 296 gr
 • ISBN-10 6051339337
 • ISBN-13 9786051339337

Diğer Bilgiler

 • Liste Fiyatı 17.59 TL
Tanıtım

Kamu maliyesi kitabımızda yer alan temel bazı konular
Kamu Maliyesi Hakkında Genel Bilgiler: kamu tüzel kişisi olarak devlet, özel ihtiyaçlar ve kamusal ihtiyaçlar, maliye ilminin tanımı, maliye ilminin konusu: mali olaylar, mali olayların çeşitli yönleri ve diğer ilim dallarıyla ilişkisi, maliye ilminin tarihçesi ve gelişimi

Millî Ekonomide Kamu Kesiminin Yeri: kamu kesimine ilişkin genel esaslar, iktisadi düşüncelere göre kamu kesiminin yeri: merkantilizm, kameralizm, fizyokrasi, klasik okul, modern maliye, türkiye'de kamu kesiminin yeri, cumhuriyet'in ilk yıllarında kamu kesimi, kamu mali yönetimi reformu'na kadar ve sonrası kamu kesimi. Millî Ekonomide Kamu (Devletin) ve Özel (Piyasa) Kesiminin Başarısı(zlığı): Devletin Başarısızlığı: Siyasal Arz Yönü, Siyasal Talep Yönü. Piyasanın Başarısızlığı: Tam Rekabet Piyasalarının Gerçekleştirilememesi, Ortak (Serbest) Mallar, Kamusal Mallar, Yarı Kamusal Mal ve Hizmetler, Dışsallık/Dışsal Ekonomiler, İçsel/Ölçek Ekonomiler, Doğal Tekel, Marjinal Maliyetin Sıfır Olduğu Üretim. Devletin Ekonomiye Müdahalesi: Devletin/Kamu Ekonomisinin Fonksiyonları: Kaynak Kullanmında (Dağılımında) Etkinlik Sağlanması, Gelir Dağılımında (Bölüşümünde) Adalet Sağlanması, İktisadi İstikrar Büyüme ve Gelişme.

Kamu Harcamaları: kamu harcamalarının kapsamı, kamu harcamalarının tanımı, kamu - özel harcamaların farklılıkları ve özellikleri, kamu harcamalarının artışı, adolphe wagner'in kamu harcamaları artış kanunu, peacock ve wiseman'ın sıçrama tezi, diğer yaklaşımlar. Kamu Harcamalarının Artış Nedenleri: Kamu Harcamalarının Görünüşte Artış Nedenleri, Kamu Harcamalarının Gerçek Artış Nedenleri, Kamu Harcamalarının Hem Görünüşte Hem Gerçek Artış Nedeni. Kamu Harcamalarının Sınıflandırılması: İdari Sınıflandırma, Fonksiyonel Sınıflandırma, Ekonomik Sınıflandırma, Kamu Harcamalarının Diğer Sınıflandırmaları, Türkiye'de Kamu Harcamalarının Sınıflandırılması. Kamu Harcamalarının Etkileri: Üretim, Gelir Dağılımı, Fiyatlar Genel Seviyesi, İstihdam, Makro Ekonomik Etkileri: Çarpan ve Hızlandıran.

Kamu Gelirleri Ve Vergi Teorisi: kamunun zorla(cebri olarak) elde ettiği gelirler, kamunun parasal işlemlerden elde ettiği gelirleri, kamunun zorlama olmadan elde ettiği gelirler. Vergilemenin Tarihî, Teorik Gelişimi ve Amaçları: Verginin Tarihi ve Teorik Gelişimi, Fayda Yaklaşımı, Ödeme Gücü Yaklaşımı. Verginin Fonksiyonları: Mali, Mali Olmayan Fonksiyon, Vergileme Tekniği ve Vergicilik Kavramları: Verginin Konusu, Mükellefi, Sorumlusu, Vergiyi Doğuran Olay, Verginin Matrahı ve Tarifesi, Verginin Tarh, Tebliğ, Tahakkuk ve Tahsili. Vergilemenin Diğer Kavramları: Çifte Vergileme, Vergi Maliyeti, Vergi Harcamaları ve Vergi Erozyonu, Vergi Kapasitesi ve Vergi Gayreti, Vergi Baskısı, Vergi Kaçakçılığı ve Vergiden Kaçınma, Mali Anestezi, Vergi Grevi, Vergi Takozu, Vergi Fiyatı, Tobin Vergisi, Vergi Rekabeti , Vergi Arbitrajı, Vergiye Uyum, Vergi Cennetleri, Vergi Planlaması, Vergi Kalkanı, Vergi Alerjisi, Vergi Kaması, Vergi Tatili, Vergileme İlkeleri: Adam Smith'in ve Adolph Wagner'in Vergileme İlkeleri. Ödeme Gününe Ulaşılmaya Yönelik Araçlar: En Az Geçim İndirimi, Artan Oranlılık, Ayırma İlkesi, Muafiyet ve İstisnalar. Vergilerin Sınıflandırılması: Gelir, Servet ve Gider (Harcamalar) Üzerinden Alınan Vergiler.

Devlet Borçları: borçlanmanın kamu gelirlerindeki yeri, nedenleri ve sınıflandırılması

Devlet Bütçesi: bütçenin tanımı, fonksiyonları, ilkeleri, sistemleri, teori-türleri ve süreci

Maliye Politikası: maliye politikasının tanımı, konusu, amaçları, araçları ve yöntemleri

Kamu Maliyesi Yorumları (0 yorum)
Yorumları Sırala
 • Yeni
 • Eski
 • Faydalı
 • Olumlu
 • Olumsuz

Copyright © 2014-2020 Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası İletişim Facebook Twitter Epey UK

* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Fiyat listelerinde tüm satıcılar yer almayabilir.
* Epey.com; içeriğinde bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararları ile 3. kişilere ait zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.