3.0 (1 kullanıcı)
  • Muhteşem 2. Abdülhamit  Resimleri
Muhteşem 2. Abdülhamit  Resimleri

Muhteşem 2. Abdülhamit

Yazar
Yayınevi
Çevirmen
248 sayfa
Sayfa Sayısı
Kağıt Kalitesi
Dil
Cilt Tipi
2016
Basım Yılı

Muhteşem 2. Abdülhamit Fiyatları

Fiyat bilgisi bulunamadı

Muhteşem 2. Abdülhamit Fiyat Geçmişi

Muhteşem 2. Abdülhamit Özellikleri

Temel Bilgiler

Basım Bilgileri

Diğer Bilgiler

  • Liste Fiyatı 23 TL
Tanıtım

Hafızamızdaki aşırı uçlardan biri de Sultan II. Abdülhamit Han’dır! Herkes onu kendi siyasi tercihine göre yorumlamış, ‘Ulu Hakan’la ‘Kızıl Sultan’ arasına sıkıştırılıp, kavga odağına dönüştürülmüştür. Kuraldır: Her ‘ifrat’ kendi ‘tefrit’ini üretir! İki tarafın, bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmuş fanatikleriyle, tarihi gerçeklerin sadece işlerine yarayan bölümlerini alan tipleri, tarihi kişilerle olaylara salt tarih ilmi açısından yaklaşan dürüst tarihçiyi de konudan soğutmuşlar.

Dolayısıyla gerçek Abdülhamit’le gerçek Vahdettin, tarihimizin diğer bazı ‘gerçek’leri gibi kaynayıp gitmiş... “Son karar sizin” demiyorum çünkü hepimizin beynine yapışıp kesinleşmiş birtakım karar ve kanaatlerimiz var. Bu yüzden son kararı yine tarihe bırakıyorum. Hasbihalimizi, Sultan 2. Abdülhamit’in “Tarih tekerrürdür” diyenlere verdiği bir cevapla bitirelim: “Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor”...

Muhteşem 2. Abdülhamit Yorumları

Copyright © 2014-2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası İletişim Facebook Twitter

* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Fiyat listelerinde tüm satıcılar yer almayabilir.
* Epey.com; içeriğinde bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararları ile 3. kişilere ait zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.