4.7 (61 oy) / 591 yorum

Poco F5

Ekran Boyutu:
Dahili Depolama:
Bellek (RAM):
Batarya Kapasitesi (Tipik):
Hızlı Şarj Gücü (Maks.):
5G:
Var
Suya Dayanıklılık:
Var
Kablosuz Şarj:
Yok

Poco F5 Fiyatları

POCO F5 12/256 Gb Mavi ( Resmi Distribütör Garantili ) POCOF5

Satıcı: Doğa Bilişim | Renk: Mavi

24.699,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

33 dk önce

1 24699.00
Xiaomi Poco F5 12 256 GB Siyah Cep Telefonu

Satıcı: Doğa Bilişim | Renk: Siyah

24.699,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

1 saat önce

2 24699.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Siyah

Satıcı: Doğabilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Siyah

25.499,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

3 25499.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Beyaz

Satıcı: nitech bilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Beyaz

27.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

4 27999.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Beyaz

Satıcı: Doğabilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Beyaz

27.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

5 27999.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Mavi

Satıcı: nitech bilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Mavi

27.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

6 27999.00
Poco F5 12+256 GB Siyah Poco Türkiye Garantili

Satıcı: Başaran İletişim | Distribütör Garantili | Renk: Siyah

28.799,04 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

51 dk önce

7 28799.04
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Siyah

Satıcı: nitech bilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Siyah

27.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

8 27999.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Mavi

Satıcı: Doğabilişim | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Mavi

28.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

9 28999.00
Poco F5 256 GB 12 GB Ram (Poco Türkiye Garantili) Siyah

Satıcı: BAŞARAN TİCARET | Distribütör Garantili | 975 yorum | Renk: Siyah

29.999,00 TL Ücretsiz Kargo

Siteye Git ❯

26 dk önce

10 29999.00

Poco F5 Fiyat Geçmişi

Poco F5 Temel Özellikleri

5G:
Var
Yok
Suya Dayanıklılık Seviyesi:
4.5G Desteği:
Var
CPU Frekansı:
CPU Çekirdeği:
Hat Sayısı:
Hızlı Şarj:
Var
SAR Değeri 10g (Baş):
0.995 W/kg
Ekran / Gövde Oranı:
88.62 %
Kamera Çözünürlüğü:
Ekran Çözünürlüğü:

Poco F5 Özellikleri

EKRAN EKRAN

BATARYA BATARYA

• Batarya Kapasitesi (Tipik) 5000 mAh
• Konuşma Süresi (4G) 30 Saat
• Video Oynatma 14.8 Saat
• Müzik Oynatma 155 Saat
• Şarj USB Type-C
• Batarya Teknolojisi Li-ion Polymer (Li-Po)
• Hızlı Şarj Var
• Hızlı Şarj Gücü (Maks.) 67 W
• Hızlı Şarj Özellikleri Hızlı Şarj (67W)
• Şarj Süresi (Üretici Verisi) 46 Dakika
• Kablosuz Şarj Yok
• Değişir Batarya Yok

KAMERA KAMERA

TEMEL DONANIM TEMEL DONANIM

• Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 (SM7475-AB)
• CPU Frekansı 2.91 GHz
• CPU Çekirdeği 8 Çekirdek
• Ana İşlemci (CPU) 1x 2.91 GHz ARM Cortex-X2
• 1. Yardımcı İşlemci 3x 2.5 GHz ARM Cortex-A710
• 2. Yardımcı İşlemci 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A510
• İşlemci Mimarisi 64-bit
• Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 725
• GPU Frekansı 580 MHz
• CPU Üretim Teknolojisi 4 nm
• AnTuTu Puanı (v9) 942.500 Puan
• AnTuTu Puanı (v10) 1.134.500 Puan
• AnTuTu Puanı (v11) 1.276.400 Puan
• Geekbench 5 (Single-core) 1.220 Puan
• Geekbench 5 (Multi-core) 4.025 Puan
• Geekbench 6 (Single-core) 1.705 Puan
• Geekbench 6 (Multi-core) 4.545 Puan
• Bellek (RAM) 12 GB
• RAM Tipi LPDDR5
• Dahili Depolama 256 GB
• Dahili Depolama Biçimi UFS 3.1
• Hafıza Kartı Desteği Yok
• Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 8/12/16GB RAM seçeneği var
• Diğer Hafıza Seçenekleri 256/512GB/1TB Depolama seçeneği var

TASARIM TASARIM

AĞ BAĞLANTILARI AĞ BAĞLANTILARI

İŞLETİM SİSTEMİ İŞLETİM SİSTEMİ

KABLOSUZ BAĞLANTILAR KABLOSUZ BAĞLANTILAR

ÇOKLU ORTAM ÇOKLU ORTAM

ÖZELLİKLER ÖZELLİKLER

DİĞER BAĞLANTILAR DİĞER BAĞLANTILAR

TEMEL BİLGİLER TEMEL BİLGİLER

• Çıkış Yılı 2023
• Duyurulma Tarihi 2023, Mayıs
• Seri Poco F

Poco F5 Yorumları (591 yorum)
Yorumları Sırala
• Faydalı
• Yeni
• Eski

Yorum Başa Sabitlendi
Yusuf T**** G******* Profil Resmi

118 yorum

Yusuf T**** G******* Herkese merhabalar. Cihazı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Diğer yaptığım yoruma güncelleme olarak;
+Lar
. Performans düşüşü yok. Gayet hızlı, akıcı.
. Arayüz gelen yeni güncellemelerle dahada iyi oldu.
. Batarya performansı bi nebze olsun arttı.
. Şarj hızı çok çok hızlı. Gayet yeterli hızda doluyor.
. Wifi ve hat çekim gücü gayet iyi.
. Kamera üstün performansta çekim yapıyor, çok çok iyi. Herkes benden foto istiyor. (Yoruma iyi bir fotoğraf koyacağım)
. Googlede ücretli olan yapay zeka ile silme bu cihazda ücretsiz. Google kadar iyi çalışmasada gayet yeterli.
. Kaybolan kumandayı bulana kadar kumanda olarak bu cihazı kullandık. Gayet başarılı bir sistemi var.
. NFC sensörü çok kaliteli olsa gerek. Kart ve diğer sistemleri kılıfı çıkarmadan okuyor.
. Parmak izi sensörü çok hızlı, dokunmanızla açılması bir oluyor. Yüz tanıma sistemini kullanmadığımdan nasıl bir performansı var bilmiyorum.
. Ön kamera arka kadar olmasada gayet yeterli.
. Hem ön hem arka kamera1080p 60 fps kayıt yapabiliyor.
. OIS ve EIS çok başarılı bir şekilde çalışıyor.
. 200 mp kameralı note 13 pro dan bile daha net ve canlı çekimler yapıyor.
. Max 10x zoom yapıyor ancak neredeyse hiç kaliteyi bozmuyor. Gayet net çekim yapıyor.
. Ses kalitesi mükemmel. Bas ve tiz sesler gayet güzel çıkıyor, stero hoparlör işini yapıyor.
. Ekran parkalık olsun, piksel yoğunluğu olsun, renkler olsun, yenileme hızı olsun muhteşem.
. Ekran gövde oranı çok iyi. Neredeyse "0" çerçeve varmış gibi.
. Dokunmatik kaliteside gayet iyi.
. Hafif, eli yormuyor. Saatlerce oyun oynuyorum hiçbir zaman elim ağırmadı.
Gelelim -lere
. Neredeyse bütün xaomi model ve markalarında olan süper duvar kağıdı bu cihazda yok.
. Pil ve performans denen sistem uygulaması devamlı bazı oyunlarda (standoff, brawl stars) yenileme hızını 120 den 60a kilitliyor. Her oyuna girmeden önce verilerini sıfırlayıp öyle giriyorum. Buda çok zahmetli bir iş.
. Arka kamera, işlemci destekleyebilecek bir işlemci olmasına rağmen 4k 60 değil 4k 30fps çekim yapıyor maximum.
. Mikrofonlar gürültü önleme çalışmıyor, bütün arka plan seslerini konuşmaya dahil ediyor. Galiba bu sorun bütün xaomilerde var.
. yaz ayında olduğumuzdan ısınıyor. Max 48° gördü.
. Ekran büyük olduğundan tek el kullanıma uygun değil. Bu benim için sorun olmuyor.
. Makro kamerası berbat. Çözünürlük çok düşük.
. Geniş açı kamerasında renkler çok iyi ama hafif bir bulanıklılık var.
Şuanlık durum bu. Daha uzun kullanıp daha ayrıntılı yorum ile yeni güncelleme yaparım. Eksiler size sorun değilse cihazı hiç düşünmeden alın derim. Keyifli alışverişler:) Resim
Faydalı (9) Faydalı Değil (2) Yanıtla
1 yıl önce -
yunus e*** b****** Profil Resmi

16 yorum

yunus e*** b****** @Yusuf T**** G******* merhaba hyberos da son durum nedir stabil oldumu cihaz şarj oyun performansı nasıl
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 1 yıl önce -
Yusuf T**** G******* Profil Resmi

118 yorum

Yusuf T**** G******* @yunus e*** b****** şarj durumu günlük kullanımda akşamı çıkartıyor ancak yoğun kullanımda 2. Şarjı istiyor. Oyun performansı cihaz soğukken çok iyi, herhangi bir sıkıntı olmuyor ancak ısındığı zaman yenileme hızı 60 a düşüyor bir süre sonrada droplar başlıyor. Oyun için fan şart. Fan ile oynanırsa tamamen sorunsuz oynatıyor. Devamını Oku
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 1 yıl önce -
yunus e*** b****** Profil Resmi

16 yorum

yunus e*** b****** @Yusuf T**** G******* bu dediğiniz Hyberos içinmi geçerli? Benim cihaz şu an miu 14 de pubgde donma kasma ısınma yok 60 FPS akıci oynuyorum.
Faydalı (0) Faydalı Değil (1) Yanıtla - 1 yıl önce -
Yorum Başa Sabitlendi
Yusuf T**** G******* Profil Resmi

118 yorum

Yusuf T**** G******* Cihazı 1 haftadır kullanıyorum. Şimdi cihazı artıları ve eksileriyle anlatmaya çalışacağım.
(Cihaz Hyperos sürümündedir)
Artılar:
=> Öncelikle performansı gerçekten müthiş. Pubgde 90 fps stabil alabiliyor. Kasmıyor.
=> Arayüz konusunda miuideki hatalarla şuan karşılaşmadım. Gayet akıcı bir arayüze sahip.
=> Kameraya gelirsek kamerası çok iyi çekim yapıyor, redmi note 13 pro dan güzel çekiyor.
=> OIS gerçekten inanılmaz çalışıyor, 4k ve 60 fps modunda sabitleme çalışıyor.
=> Ön kamera canlı ve net çekiyor
=> Kızılötesi sistemi gayet başarılı. Gecikme olmuyor.
=> Şarjı çok kısa sürede doluyor. %8 den %100 e 33 dk da çıkıyor.
=> Ekranı gayet başarılı. Renkler iyi, yakından bakılınca pikseller sayılmıyor.
=> Çift (stero) hoparlör işini yapıyor, sesi gayet yüksek, ses kaliteside iyi.
=> NFC sensörü çok başarılı, kılıfla dahi kart okuyabiliyor. (Gecikme yapmadan)
=> Parmak izi sensörü salise süreyle okuma yapıyor, inanılmaz hızlı.
=> Cihaz gayet hafif, el yormuyor.
=> Dokunma hassasiyeti müthiş.
=> Günlük kullanımda günü çıkarıyor
Eksiler:
=> Ekran büyük. Tek el kullanıma uygun değil.
=> İphone 14 pro max kadar olmasada ısınıyor.
=> Geniş açı kamerası kötü çekim yapıyor. (Bulanık)
=> Makro berbat (ana kameraya 10x zoom yapıp nesneye yaklaştırınca daha net çekiyor)
=> Oyuncu olduğumdan cihazı yoğun kullanıyorum. Bu sebeble günde 2. Kez şarj etmek zorunda kalıyorum.
=> Ekran yansıtma gecikmeli çalışıyor. (Televizyondan kaynaklı olabilir)
=> Geniş açı kamerasında. OIS ve EIS yok.
Şuan durum bu. Eğer eksiler sorun değilse cihazı şidettle öneriyorum. Bunun yanında sizde ekleme yapmak istiyorsanız yanıt olarak yazabilirsiniz. keyifli alışverişler :) Resim
Faydalı (3) Faydalı Değil (0) Yanıtla
2 yıl önce -
atakan Profil Resmi

8 yorum

atakan Merhabalar hyper os geldikten sonra ısınma ve 120 hzde dalgalanma vb. Durumlar olmuş doğrumu ve eğer olduysa geçtimi?
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 2 yıl önce -
Yusuf T**** G******* Profil Resmi

118 yorum

Yusuf T**** G******* Cihazda ısınma olmadı. Miui deki ısınma neyse hyperos taki ısınmada aynı değişen birşey yok. Dalgalanma konusuna gelirsek ben şuan karşılaşmadım ama karşılaşırmıyım bilemem. Şuan sorun yok. Tek sıkıntı miui ye oranla şarjı biraz daha hızlı bitiyor. Fakat ekranı 60hz yapıp sadece gündelik kullanım için kullanılırsa 1 günü çok rahat çıkarır. Devamını Oku
Faydalı (1) Faydalı Değil (1) Yanıtla - 2 yıl önce -
yunus e*** b****** Profil Resmi

16 yorum

yunus e*** b****** Merhaba hyberos geldi yapmadım
Isınma ve pil performansı mui 14 göre nasıl oyunlarda herhangi bir sorunu varmı
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 2 yıl önce -
Yorum Başa Sabitlendi
MuRaT Profil Resmi

403 yorum

MuRaT Poco F5 ile 5. Ayım ;

Telefonu ilk aldığım 10 günlük deneyimlerimi sizinle paylaşmıştım. Şimdi daha uzun süre kullanımdaki deneyimlerimi yazacağım...

En başta pil performansına değinmek istiyorum. Ben haftanın 2-3 günü yakın bi arkadaşımla en az 4-5 saat 90 FPS de Pubg Mobile oynuyorum. Buna rağmen telefonda anormal bir ısınma ya da bataryasında ısınmadan kaynaklı hızlı pil düşüşü yaşamadım. Normal kullanımda aldığım ekran süreleri genelde hep 14 saatin üstünde oluyor. Bunun 10 saati telefonu hiç elden düşürmeden aktif sosyal medya kullanımı geri kalan 4 saat kapalı ekran, yani pil konusuna takıntılı olanlar bu telefondan hiçbir şekilde şikayet etmez.

67W hızlı şarj aleti ile ilk yarım saatte %80 toplam şarj olma süresi de 45 DK sürüyor. Ama ben pil sağlığını korumak adına Ugreen Marka 30W ısı duyarlılığına karşı güvenlik önlemi olan sertifikalı bir adaptör satın aldım. Poco F5'imi onunla hızlı şarj ediyorum...

Ugreen 30W Adaptör ile 5000 mAh batarya kapasitesine sahip Poco F5 telefonuma sıfırdan yüz'e hızlı şarj testi yaptım. Öncelikle şunu söyleyeyim telefonumun hızlı şarj desteği 67W bunu bi kenarda tutalım..

30 saniyede %1

1 dakikada %2

20 Dk da %40

30 Dk da %60

40 Dk da %80

1 saatte %100

Ben testi bu periyotlarla gerçekleştirdim. Telefonumun kutusundan çıkan 67W şarj aletinin toplam dolum süresi de 45 Dk sürüyor. Yani totale baktığımız zaman arada sadece 15 Dk fark var..

Demek ki 67W ile 30W'ın dolum hızı arasında öyle aman aman uçurum bi fark yokmuş.

Ama şuna da netlik getirelim yanlış anlaşılma olmasın. Telefonum 67W hızı desteklediği için bu kadar hızlı doldu. Aynı testi 20W destekleyen bir iphone ya da 25W destekleyen samsungla yaptığınız zaman bu süre muhtemelen samsung da 90 Dk, iphone da 2 saat civarı sürecektir. Şarj Adaptörünün W değeri ne kadar yüksek olsa da, telefonunuz desteklediği hıza kadar hızlı şarj olur.

4 Nm mimariye sahip İşlemciye gelelim Snapdragon 7+ Gen 2 öyle harika bir işlemci ki, telefonun ısınmayıp az şarj tüketmesinde büyük rolü var. Çok güçlü motora sahip Dizel bir araba düşünün, bu gücü size kesintisiz iletirken yakıttan yana da üzmüyor. Düşük yakıt tüketimiyle tam performans geziyorsunuz. 1 Dk'lık videoyu 10 saniyenin altında editliyorum.

Ayrıca F5 Pro ile çoklu çekirdek testlerinde kıyaslandığı zaman düz F5'in pro modelinden daha yüksek skor aldığı yapılan sentetik testlerle ispatlandı. Pro modelin estetiği zaten çok eski duruyor ve ağır bi telefon, Üste binlerce lira fark verip de sırf 2K ekranı var diye satın almaya değmez. Hiç bilmeyen birine 2 telefonu yan yana koyup hangisi produr diye sorsanız düz F5'i seçer çok net söylüyorum.

Telefonda Dolby Atmos destekli Stereo hoparlör var. Sesin sağdan mı soldan mı geldiğini kaliteli bir şekilde çok net hissediyorsunuz. Ama kulaklık da Pubg Mobile oynarken Dolby Atmos açık olduğunda beklediğim kadar yüksek ses vermiyor. Dolby Atmos'u kapayınca sesler yükseliyor. Ben Dolby Atmos'un ses kalitesine çok alıştığımdan kapamadan müzik dinleyip oyun oynuyorum. Bu dediğim sorun sadece Bluetooth kulaklıkta var. Stereo hoparlörde böyle bi kısıklık yok. Sesi çok yüksek ve temiz bir şekilde veriyor.

Şimdi herkesin eleştirmeye kalktığı kameraya gelelim. Arkadaşlar bu telefon iyi bir kamera performansından ziyade saf kas gücü vaad ediyor. Kalkıp da S23 Ultra performansı beklemeyin. Bu eleştirileri yaparken telefon fiyatının S23 gibi modellere kıyasla uygun etikete sahip olduğunu aklınıza getirerek yapıcı eleştirilerde bulunun.

Ben arka kamerayla sosyal medyada ve YouTube'da paylaşım yapacak kadar kaliteli fotoğraf ve videolar çektim. OIS ve EIS görevini layıkıyla yerine getiriyor. İnsan tenindeki renk doğruluğunda ve canlılıkta bir sapma görmedim. Yapay zekayı kapatarak yüksek çözünürlüklü kırpmalarda kayıpsız doğal fotoğraflar çekebilirsiniz. İnstagram'a hikâye atarken fotoğraf ya da videoların çözünürlüğünde bir çamurlaşma görmedim. Arka kamera eleştiriye kapalıdır.

Ön kamerasını istediğiniz kadar eleştirebilirsiniz. Bütün Çinli markalar ön kameraların çözünürlüğünü yükseltmeyelim diye angajman imzalamışlar sanki, onun da çözümünü Google Pixel telefonların kamera yazılımı olan Gcam 8.9 kararlı sürümü apk kurarak hallettim. Ön kameradan beklediğim kaliteyi alıyorum şuan

Bu devirde telefon alınacaksa oıs ve stereo hoparlörü olmayan hiçbir telefonu tavsiye etmem şuan, telefonu kullandığım 5 aylık süre boyunca bir kere dahi donup kasma olmadı. Hiçbir işlemim yarıda kalmadı. Yazılımsal ve donanımsal hiçbir problemle karşılaşmadım.

PlayStation Emulatör uygulaması kurarak God of War ve Gta Vice City, Driver gibi birçok oyunları 120 FPS de akıcı bir şekilde oynayıp bitirdim. Yani bir telefonun limitlerini zorlayacak hemen hemen her şeyi test ettim. No problem

Yorumlarda telefonu online satın almaktan çekinen birkaç kişi gördüm. Garantiden kaynaklı yaşanan mağduriyetlerden ötürü çekingenliklerine hak veriyorum. Onlara tavsiyem de 3 kuruş fazla verin telefonu Xiaomi'nin kendi online resmi satış yeri olan Mi Store uygulamasından satın alın. Özellikle buz beyazı rengini almanızı tavsiye ederim. Diğer iki renge göre çok daha premium ve şık gösteriyor cihazı, farklı ışıklı alanlarda kristalimsi buz görünümü oluşuyor. Ben burdayım dedirtiyor telefona, siyah renge oranla da tozu hiç belli etmiyor. Ve en çok tercih edilen renk beyaz olduğu için de stoğu çabuk tükenip karaborsaya düşüyor. Beyaz rengin Fiyatları mavi ve siyah renge göre 2-3 bin daha yüksek fiyatlardan satış görüyor. Stoğu varken kaçırmayın!

Telefonu hiç satın almadan, satın almış gibi ağır yorumlar yapan Trollerin yorumlarını da dikkate almayın. Bir çoğu sallayıp tutuyor. Benim bile fotoğraflı delilli paylaştığım yorumların altına FD atan amip bi grup azınlık tipler var. Telefonun donanımı hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan fikirleri var. Onlar kararlarınızı olumsuz etkilemesin. Bu telefonun çok rahat 5-6 yıl kullanım ömrü var. 3 yılda büyük Android güncellemesi alacak. Poco F5 uygun fiyatıyla her ne kadar orta üst segment diye geçse de, S23'den sonraki en güncel ve güçlü Amiral seviye işlemci donanımı var içinde, Snapdragon 8+ Gen 1'in ısınma ve frekans kaybı gibi sorunlarının güncellenmiş TSMC üretimi halidir Snapdragon 7+ Gen 2

Aynı paraya yurtdışı Direnç kayıtlı farklı bir üst model Xiaomi alanlara saygı duyarım. Ama Direnç işi bana saçma ve riskli geliyor. Sıfır telefon alıp da içini açtırıp anakarta müdahale ettiriyorsun. İlerde bunun sıkıntıları ortaya çıkar. Zaten açılan telefonun su geçirmezlik özelliği de gidiyor. Ben her zaman garantili resmi telefonlardan yanayım. Güvenlik açığı olan yurtdışı telefonlara ısınamadım. Imei uçup gider diye format bile atamıyorsun.

Cümleyi sonlandırırken son ve net sözümü söylüyorum. Bütçeniz bi tık daha iyiyse kamerası için S23 Plus almanızı tavsiye ediyorum. Zar zor 20 bin bandına kadar çıkabiliyorum saf güç ve pil ömründen de fedakarlık etmek istemiyorum diyenler diyenler için de Poco F5 rakipsiz bir telefon. S23 Fe, Honor 90, A54, A73 gibi cihazlar F5'in rakibi olamaz. Paranızın karşılığını veremezler. Resim
Faydalı (42) Faydalı Değil (4) Yanıtla
2 yıl önce -
viavi Profil Resmi

126 yorum

viavi Parasının karşılığını "veremeyen" Honor 90 bundan 5 kat daha fazla satmış haberin olsun
Faydalı (5) Faydalı Değil (26) Yanıtla - 2 yıl önce -
MuRaT Profil Resmi

403 yorum

MuRaT Kanatsız kuş çoğunluğun tercihi her zaman doğru karar değildir. Örnek 2023 seçimleri ?
Faydalı (22) Faydalı Değil (7) Yanıtla - 2 yıl önce -
Ahmet U*** Profil Resmi

598 yorum

Ahmet U*** Ne alaka 2 yıl android guncellemesi alacak poco f5 3 yıl değil samsung bile giriş orta seviyesi arası telefonlarına 4 yil android 5 yıl güncelleme sözü veriyor .d
Faydalı (2) Faydalı Değil (11) Yanıtla - 2 yıl önce -
Yorum Başa Sabitlendi
burhan k*** Profil Resmi

15 yorum

burhan k*** Poco F5 - 1 aylık deneyim

1- telefon fiyat performans olarak yapılmış bir model kasası plastik arka kapak plastik fiyatı uygun olsun diye yapılmış bir cihaz
2- kamera günışıgı ve altın saatler denilen saatler arası çekimler için bence yeterince net kaliteli çekimler yapıyor ışık azaldıkça kalite de düşüyor gcam kurulabilir kalite iyi duruma geliyor ama şu anda tam optimize bir gcam pek yok "bu arada karanlık bir odada flashı açıp parmagınızla flashı kapatırsanız arka kapakta ışık sızması var bu bir sorun degil ilerleyen dönemlerde bir arıza veya hata vs sorun çıkarmaz bilgilendirme amaçlı buraya yazdım"
3- performans güzel oyunlarda pubg sabit üst grafikte 90 verebiliyor saat olarak ne kadar gider bilmiyorum ama oyunlarda sorun çıkaracagı bir işlemci yok sadece çok yeni bir işlemci oldugu için yeterince optimize oldugunu düşünmüyorum "bu arada cihazı rootladım bataryayı daha uzun süre kullanmak için cpu ve gpu sınırladım bataryanın uzun gitmesi için şu anda böyle kullanıyorum oyun oynamak için aldıgım bir cihaz degil
4-ekran amoled 1080p biraz renkler soluk diyecegim de bence soluk olması daha iyi amoled ekranlı telefonların renkleri oldugundan fazla vermesi göze güzel gelse de benim istediğim birşey degil orjinale yakın renkleri var "ayarlarından bunu ayarlayabilrisiniz çok renkli veya soluk vs her ayar mevcut "
5-ses performansı alt ve üst hoparlör stereo ses veriyor üstteki alt hoparlöre göre daha tiz sesler veriyor ama oyun oynarken veya müzik dinlerken kalite yeterli seviyede kulagı tırmalayan bozuk bir sesi yok ben sevdim kızılötesi nfc ve 3.5" jak girişi mevcut bluethoot 5.3 var
6- sarj 67w hızlı sarj var hiç takıp kullanmadım kutudan bile çıkarmadım hızlı sarj a ihtiyacım yok eski telefonumdan kalma 15w orjinal sarj aletim var onu kullanıyorum diger arkadaşlar veya videoda izledikleriniz ne diyorsa dogrudur

genel olarak sevdiğim bir telefon bir sorununu donma kasma vs görmedim niyetim telefonu kurcalamayı seven biri olarak root ,custom rom ,kernel değişimi , twrp gibi degişiklikleri severim şimdiye kadar cihaza " stock endonezya,stock global,lineage os ,evolution x,leaf os,pixel experience romları kurup denedim tamamen saf android sevdiğim için lineage os da kaldım şu anda kontrol ettim arrow os da çıkmış bence tüm custom romlar çıkacaktır kaynak kodları yayınlandı derlemeler çoktan başladı

"eksiklik olarak keşke ekran altı parmak izi okuyucu olsaydı ve usb versiyonu 3 veya üstü olsaydı ana kamera hadi iyi güzel diyelim şu yardımcı kameraları ya düzgün birşey koy yada hiç koyma 8mp geniş 2 mp makro nedir ? bence diger kameralara verdiği parayı ana kamerayı daha iyi hale getirmek için ugraşsaydı tek kamera da olsa gece performansı da iyi olurdu"

işlemci hakkında düşüncem 8 gen1 işlemcinin daha tasaruflusu diyebiliriz benchmark da yakın skorlar alıyor 8gen1 e göre daha az ısınıyor
aldıgımdan bu zamana kadar keşke şunu alsaydım diyecegim bir telefon çıkmadı şu andaki fiyata artık birşey diyemiyorum
alacak arkadaşlara hayırlı olsun poco f5 ve redmi note 12 turbo aynı cihazlar turbo olan çin özel olan model bu bilgiyide buraya bırakayım :)
alacak arkadaşlara hayırlı olsun
Faydalı (25) Faydalı Değil (2) Yanıtla
2 yıl önce -
Cihan y*** Profil Resmi

458 yorum

Cihan y*** Kral cihazı nasıl rootladin biraz bahseder misin
Faydalı (1) Faydalı Değil (1) Yanıtla - 2 yıl önce -
burhan k*** Profil Resmi

15 yorum

burhan k*** bu arada bu telefonun dirençli kayıt işlemi 1-2 gün önce çıktı bir kaç haftaya yaygınlaşacaktır :)
Faydalı (2) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 2 yıl önce -
Mustafa A*** Profil Resmi

2 yorum

Mustafa A*** Hocam nasıl root attınız bahsedebilir misiniz ve lineage os custom rom nasıl kuracagiz
Faydalı (4) Faydalı Değil (2) Yanıtla - 2 yıl önce -
Yorum Başa Sabitlendi
Kuzey Y***** Profil Resmi

4 yorum

Kuzey Y***** 5 günlük deneyimimi hepinize yazayım:

1. Oyun & Batarya
Oyun olarak Hiçbir sıkıntı yaşatmıyor 7+ Gen 2 Açık dünya, FPS ve bütün diğer performans odaklı oyunları rahatça kaldırıyor.
Ve de şarj tüketimi böyle güçlü bir yongaya göre çok az şarj yiyor. Arkadaşımın X3 Pro'su var, yeni aldığında ki 5 ay önce aldı, bir şarjda 4 buçuk saat Pubg oynuyorum bitiyor diyordu, 1 saat denedi ve sadece %19 şarjı gitti Poco F5' de, buda demek oluyor ki 5 saat rahat kaldırıyor. Bir de bataryaları birbirinin tıpkısı karşılaştırırsanız görürsünüz.

Bataryada oldukça iyi. 3 saat sosyal medya, 5 saat Herhangi oyunlar vs. ve yarım saat yazışma ve konuşma ile gün sonunda şarjım anca %10 oluyor.
Şarj edincede şaşırtmıyor ki 40 dakika sonra yeniden %100 oluyor, ama bataryanızı %80 ve %90 arası almak en iyisi, bataryayı öldürmemeliyiz sonuçta para topraktan çıkmıyor.

2. Kamera ve Diğer bağlantılar

Kamera konusunda 4k 60 fps olmaması bu fiyatta beni biraz üzdü. Ama OIS'ın fotoğraftada video tarafında çok iyi çalıştığını belirtmem lazım. Gündüzleri harika fotoğraf çekiyor, bizimkiler artık fotoğraflar senden diyor ?, ama Geceleri yine Poco'dan beklediğimiz gibi iyi değil. Artık Google Lens kullanırsınız olur biter.

Bağlantılar olarak 5G desteklemesi, telefonu geleceğe yönelik olarak mükemmel yapıyor. Wifi-6 desteklemesi ve Bluetooth 5.3 yine çok iyi, telefon her konudan geleceğe garantili.
Birde 3.5mm ve 2.0 USB'yi yani ikisine bir arada uyması harika.

3. Genel bakış

Telefon genel bakış olarak çok F/P. O kadar oyun oynamayacaksanız Başka modellere bakmanızı tavisye ederim, Iphone 13 Pro vb. telefonları farkedilir bir şekilde geçiyor. Almanızı pahalanmadan tavsiye ederim. Alankara hayırlı olsun! ?
Faydalı (10) Faydalı Değil (5) Yanıtla
2 yıl önce -
Mustafa E** I*** Profil Resmi

10 yorum

Mustafa E** I*** 13 pro yumu farkedilir bir şekilde geçiyor? A15 bionic islemcinin yanından sadece a16 bionic işlemci geçer. Bilmiyorsan yorum yapma fp telefonu 13 pro yu geçiyor diye anlatmazsın.
Faydalı (4) Faydalı Değil (12) Yanıtla - 2 yıl önce -
A.E.K. Profil Resmi

36 yorum

A.E.K. Mustafa Efe Ince B15 işlemci g7+2 den birtık aşşağı bir işlemci . ayrıca b tel oyunlarda biraz daha iyi olsun diye tasarlandı ve optimize edildi g7+2 , g8 - 1 den az daha optimize bir işlemci ve stabil .
Faydalı (5) Faydalı Değil (5) Yanıtla - 2 yıl önce -
Yorum Başa Sabitlendi
MuRaT Profil Resmi

403 yorum

MuRaT Poco F5 ile 10 günlük deneyimim;

Ben bu telefonu Çindeki Note 12 Turbo modeli duyurulduğundan beri çok yakın takibe almıştım ve ülkemize de, farklı bir isimlendirmeyle geleceğini biliyordum. Acele etmeden 3 ay boyunca sabırla bekledim. Bi ara fiyatı yüksek gelir düşüncesiyle Poco X5 Pro'ya yönelmiştim ama sarı renginden ötürü kısmet olmadı diyeyim. İyi ki de olmamış. Çok az farkla canavar gibi cihaz var şu an elimde..

Snapdragon 7+ Gen 2 işlemcisi ve 12 + 7 = 19 GB sanal Ram'i ile Poco F5 olmuş arkadaşlar. İşlemci çok verimli ısınmadan serin serin donma takılma olmadan görevini layıkıyla yerine getiriyor..

Her türlü stres ve performans testini %96 kararlılıkla başarılı bir şekilde yerine getirip 1 Milyona yakın puan alıyor..

Pubg Mobile oyuncularına iyi haber oyuna güncelleme ile 90 fps desteği geldi. 60 fps bile çok iyiyken 90 fps'nin yağ gibi akıcılığını bariz derecede hissediyorsunuz ve alışınca 60 fps'ye geri dönmek istemiyorsunuz. 90 fps'ye alışınca, 60 fps size 45 fps gibi gelmeye başlıyor..

Pil tüketimi ekran dengeli modda, benim kullanım senaryoma göre sabah 7 de telefonu şarjdan çekip, yarısı mobil veri, diğer yarısı wifi kullanımı olmak üzere, fotoğraf video çekip, sosyal medyada yoğun takıldım, bi kaç kez yandex navigasyon kullandım 13 saatlik günün sonunda akşam 20:00'da eve vardığımda kalan şarj %36 oldu..

Oyundaki güç tüketimi ise Full şarj ile 90 fps de Pubg Mobile performansı Bluetooth kulaklık ile yüzden sıfıra tam 5 saatlik muazzam bir performans gösterdi. Fps'i aşağı çekerkeseniz pil süresinin daha da artacağını düşünüyorum..

67W Turbo şarj aleti ile yarım saat civarında telefon fulleniyor. Bu çok hayat kurtaran bir özellik, işi acele olanlar demek istediğimi iyi anlamıştır..

Telefonun tasarımı F5 Pro modelinden gözüme daha çok hitap edip kibar geldiği için ben tercihimi düz F5'den yana yaptım. Zaten performans puanları da sadece 70.000 puan kadarcık, istesem Pro modeli de alabilirdim gerekli görmedim. Zevk ve tercih meselesi..

Gelelim kameraya herkesin en merak ettiği konu bu, ben bu telefona iphone 6s Plus'dan geçtim. İphone'dan sonra kamerasını çok doğal bulmadım ama telefonu hiç eline almayanların gömdüğü gibi de kötü çekimler yapmıyor. Baya bi kurcaladım kamerasını 1080p 60 fps video'larda çektim, 6s Plus'ımı aratmadı. OIS ve EIS stabil şekilde görevini yerine getiriyor.

Poco F5'i iş arkadaşlarımın A34, ve İphone 13'ü ile de canlı kıyaslama imkanım oldu. Size şu kadarını söyliyim performans konusunda hepsini yaktı geçti. Kamera konusunda da, A34'ün sahibi F5'in kamerasını beğendi, bende A34'ün kamerasını beğendim. İphone 13 biraz ortada kaldı ?

Şimdi uyumlu Gcam apk'sı bekliyorum. Asıl kaliteli çekimler onunla meydana çıkıyor. Bi kaç tane denedim uyumlu sürüm olmadığı için uygulamadan attı. Ama bir kaç selfie yakalamayı başardım telefon Google Pixel gibi göze çok doğal ve hoş görünen net çözünürlüklü bir fotoğraf çekti.

Telefonu almayı düşünenlere sesleniyorum çok yakında fiyatı 20.000'in üstüne çıkarsa hiç şaşırmayın. Gt 2 Pro'nun başına gelenleri hepimiz biliyoruz ki, Poco F5 ondan daha iyi ve kararlı bir işlemci gücüne sahip, imkanı olanlar kaçırmasın!

Sosyal mecralardan herkes çok soru yöneltmişti, doğru cevaplar verebilmek için telefonu 10 gün deneyimleyip öyle yorumlama gereği duydum. Hevesinizi kaçıran parazitlerin olumsuz yorumlarını dikkate almayın..

Kim bilir 13.500'e A54 alıp da, sonradan bu telefonu görünce onun pişmanlığını yaşayanlar vb yapıyor olabilir bu olumsuz yorumları, kedi ciğer meselesi diyeyim siz anlayın. İstedikleri kadar FD yağmuruna tutsunlar ben bizim milletin ciğerini iyi bilirim ?

Herkese keyifli alışverişler ?
Faydalı (38) Faydalı Değil (8) Yanıtla
3 yıl önce -
Orhan G**** Profil Resmi

18 yorum

Orhan G**** Şarj süresi %3den %100e 50 dakidada doluyor
30 dkda %80 in üzerine çıkıyor
Onun dışında ki konularda arkadaşın söylediklerine katılıyorum
Faydalı (3) Faydalı Değil (4) Yanıtla - 3 yıl önce -
Ufuk c**** Profil Resmi

4 yorum

Ufuk c**** Always on display özelligi varmı bu cihazda
Faydalı (2) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 3 yıl önce -
ömer c**** Profil Resmi

56 yorum

ömer c**** Vardır hocam, always on display özelliği amoled panele sahip cihazların hemen hemen hepsinde olan bir özellik
Faydalı (6) Faydalı Değil (2) Yanıtla - 3 yıl önce -
uye_177463643334 Profil Resmi

2 yorum

uye_177463643334 Yaklasik en az 3 yildir kullaniyorum ilk 2 sene aşırı derece süperdi cok rahat şekilde 90fps veriyordu kamerasi fiyat performans olarak mükemmeldi sarji çok hızlı doluyordu hâla daha hızlı doluyor ama 2. Seneden sonra artik kamerada bazi ortamlarda arkadaslarimi cektigimde fotoda kaymalar yada değişik degisik izler oluyodu arkadaslarimin yüzünü algilayamiyodu falan gibi şeyler olmaya basladi .. ve şuan pil sağlığım sanırım yerlerde mesela şarja taktim 95 oldu sarjdan cikardim tam 45 dakikada pili bitti ve bu her gün oluyo suan yani demek istedigim 2 seneden sonra cok kurtarmaz eğer yoğun bir kullanıcı iseniz .. ama şunu demek istiyorum fiyatı gercekten cok uygun zaten aldigimdada 19 bindi hâla daha o civarlarda fiyatı.. ayrica şuan telefon degistirmeyi planliyorum eğer bütçem yine 30binlira falan olsaydı ve deselerdiki bu telefonu yine 2 yıl daha kullanırmısın deselerdi tekrardan alıp bi 2 yıl daha kullanırdım ben beğendim ama artik seviye atlamak istiyorum kesmiyor beni özellikleri Devamını Oku
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla
2 ay önce -
Sertaç Profil Resmi

315 yorum

Sertaç @epey parmak izi yok mu?
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla
6 ay önce -
Mahmut S*** Ç**** Profil Resmi

88 yorum

Mahmut S*** Ç**** 1 yıl önce yenilenmiş cihaz olarak aldım mükemmel kalite aldığım için içinde dışında bişey yoktu. Sıfır cihaz gibiydi. Hala elimde bu cihaz var. Ortalama 20 şer dakikalık 4 MLBB oynadıktan sonra Brave browserdan girip buraya yorum yazıyorum. Donma, kasma yok. Hiç yaşamadım böyle bir sorun. Tek sevmediğim yanı kamerası. Düşük ışıkta hiç birşey beklenmemeli. Loş ışıkta ana kamera idare eder ama diğer kameralardan da birşey beklenmemeli. Gün ışığında iş görüyor. Zoom diye bir yetenekten mahrum telefoto lens olmadığından. Parasına göre idare edecek bir cihaz. Ses kalitesi fena değil. Ekranı iyi. Performansı iyi. Isınma yoğun kullanımda oluyor ama abartı değil. Xiaomi'nin arayüzüne has birkaç sevmediğim konu bunda da var. Mi tarayıcı, Mi Müzik, Mi Video, Temalar, Ekran kilidi, Zil sesi seçme arayüzü vs heryerde inanılmaz derecede reklam dolu. Kapattım yine çıkıyor. Bıktım reklam görmekten. Heryer reklam dolu. Sistem uygulamasında neden reklam çıkar ki? Bir de kendi market uygulaması var gaps mı ne bela iğrenç bir uygulama kendi kendine program yüklüyor. Sanki telefon benim değil de gaps uygulamasınınmış gibi. Siliyorum yine yüklüyor. Bıktım xiaominin bu berbat işlerinden. Bootloader kilidini açmak için bir türlü yetki alamadım. Alsaydım diğer rom yazılımlarıyla da kullanmayı denerdim. Benden bu kadar kısacası parası benim gibi az olanlar için idare etmelik kullanılacak bir cihaz pek birşey beklememek gerekiyor. Devamını Oku
Faydalı (1) Faydalı Değil (0) Yanıtla
6 ay önce -
Yusuf T**** G******* Profil Resmi

118 yorum

Yusuf T**** G******* @epey antutu v11 skoru Resim
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla
8 ay önce -
Epey Profil Resmi
Epey @Yusuf T**** G******* Güncellendi.
Faydalı (0) Faydalı Değil (0) Yanıtla - 8 ay önce -
▼ daha fazla yorum göster ▼
Sitemizi kullanarak, çerez kullanımına izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için Çerez Politikası. Kapat
* Sitemizde yer alan bilgiler üzerine büyük bir hassasiyet göstersek de tüm bilgilerin %100 doğru olduğu garanti edilememektedir.
* Ürün fiyatları ve satılan ürüne ait özellikler satıcıdan doğrulanmalıdır. Fiyat listelerinde tüm satıcılar yer almayabilir.
* Epey.com; içeriğinde bulunan eksik veya hatalardan, buna bağlı yapılan tüm işlemler ve zararları ile 3. kişilere ait zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
* Epey.com isim ve logosu kullanarak kampanyalı ürün satışı yaptığını iddia eden web siteleri ve reklam yayınlarının Epey.com ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.
Copyright © 2014-2026 Tüm Hakları Saklıdır.